Anasayfa İletişim


NE ZAMAN KARIN GERDİRME AMELİYETI YAPILIR?

  Yağ birikimi ile beraber derinin sakmış, bozulmuş olması durumunda, liposaction yeterli olmaz.Liposaction yetersizse karın germe işlemi yapılmalıdır.Deforme olmuş deri ve deri altı dokusun alınıp karın gerilmesine ancak bu şekilde yönlendirmek gerekmektedir.

Karın germesi denilen bu ameliyatta gevşemiş deri ve deri altı dokusu, altındaki yağ dokusuyla birlikte uzaklaştırılır. Kalan deri ve deri altı bölümünün aşağı doğru gerdirilmesi biçimindeki “abdominoplasti” ameliyatı, özellikle sık doğum yapmış kadınlarda başarı sağlar. Genel anestezi ile uygulanan “abdominoplasti” yönteminde, yeni bir göbek deliğinin de yapılması gerekir. Ameliyat sırasında karın ön iç duvarındaki “rektus diastazı”adlı dokusal zayıflamalar da düzeltilmektedir.

Ameliyatta içeride yapılan tamir işlemleri yeterli değilse , karın bölgesine  yan takviye edici dokular yardımıyla sağlamlığı artırıcı işlemler uygulanabilmektedir.

İçeri karın bölgesini boydan boya kaplayan gizli dikişlerin alınmasına gerek yoktur.

Çok önemli bir vücut şekillendirme yöntemi olan abdominoplasti ‘ de herhangi bir yaş sınırı yoktur, ama estetik yaptıracak kişinin sağlıklı olması, sigara ve aspirin kullanmaması gerekmektedir.

Dr.Nuri SOYSAL

Milliyet haber

Yorum yapılmamış

No comments yet.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Leave a comment