Anasayfa İletişim


NEDEN KİLO VEREMİYORSUNUZ?

  Bu kaçıncı diyete başlayışınız ve bırakışınız.Evin her yerinde  bir sürü yardımcı elektrikli uyarıcılar, bisikletler … vs  .Ve mutfakta bir sürü mavi  yeşil  light ürünler. Olmuyor olmuyor  olmuyor!!!  Bir türlü fazla kilolarınızdan kurtulamıyorsunuz.Her gün tartının üzerine çıkıp, bir iki gün kilo verdiğinizi zannederek mutlu oluyorsunuz, aradan bir kaç gün geçiyor birde bakmışsınız kilo vermeniz durmuş.Canınız sıkılıyor pes ediyorsunuz ardından hemen verdiğinizi zannettiğiniz kiloları alıveriyorsunuz. Şekeriniz düşüyor, daha çok tatlı yemeye başlıyorsunuz.Vücut direnciniz düşüyor, halsiz kalıyorsunuz hasta olma arifesindesiniz hastalanmamak için iki kat yiyorsunuz.Yine olmadı… Neden mi olmadı? Çünkü zayıflamaya çalışırken bir çoğumuz bir sürü hatalı davranışlarda bulunuyoruz ve bu yüzden tam başarılı olamıyoruz.Eğer kilo vermeyi gerçekten istiyorsanız,  öncelikle kararlı olmalısınız ve ikinci olarak mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız. Çünkü ortalıkta dolaşan bir sürü zayıflama diyetleri  var, bunların sizin için uygun olup olmadığını siz kendiniz hiç bir zaman bilemezsiniz. Bir başkasının diyetini sakın siz kendi kendinize uzman kişilere  danışmadan uygulamayın.Çünkü bu diyet size uygun olmayabilir. Günlük almanız gereken besinler ve bunların kalori hesaplamalarını siz kendi kendinize ayarlayamazsınız. Kan tetkiklerinizin yapılarak, vücudunuzun ve metebolizmanızın iyice tanımlanması gerekmektedir.Bunun için   bir endokrinoloji uzmanı ve beraberinde   bir diyetisyen den yardım almalısınız. Bu işi ancak ve ancak bu  konuyla ilgili  uzman kişiler  yapabilirler. Aman canım hepimiz insanız nasıl olsa aynı şeyleri yiyoruz, biraz yemeklerden kısarım, bir iki tanede uyarıcı elektrikli yardımcı alet alırım evde kendi kendime  zayıflarım demeyin sakın. Çünkü bu,  kilo vermeye çalışırken hepimizin sıkça yaptığı   hatalı davranışlardan bir tanesidir. Bilmeniz gereken en önemli konulardan bir taneside  şudur. Elektrikli uyarıcı kullanarak ne kadar kilo verilebilir?Malesef ; kalçalarınıza veya  göbek bölgenize  elektrikli uyarıcı takarak kilo veremezsiniz. Göbek bölgesindeki fazla yağlar  yada kalçalarınızdaki selülitler, ne günde 500 mekik çekerek, nede elektrikli uyarıcı alet kullanarak giderler.

Çünkü vücudumuz bu şekilde çalışmaz. Herhangi bir egzersiz aleti veya yapılan bir çeşit egzersiz vücudumuzun herhangi bir bölgesindeki yağları yakamaz.Yapılan egzersizlere bağlı olarak vücudumuzun çeşitli bölgelerindeki bazı kaslarımızı çalıştırabildiğimiz doğru ancak bu bölgelerdeki fazla kiloları atmak imkansızdır.

Uzun süre diyet yapmış ve çeşitli sporlar yaparak kilo vermiş birisini gördüğünüz zaman dikkatlice gözlemleyin ve en çok neresinden kilo verdiğine  şöyle bir dikkat edin.Özellikle yüz bölgesinin küçülmüş olduğunu görürsünüz.Çünkü yağların eridiğini gösteren ilk yer burasıdır.En fazla kilo vermek istediğiniz yerler genellikle en son zayıflayan bölgelerinizdir.Kilosu az olan bölgeleriniz iyice incelirken, kilosu fazla olan göbek, kalça ve beliniz daha az incelecektir.Yapılan egzersizlerle vücudunuzun değişik bölgelerindeki bazı kasları çalıştırdığınız doğru olmakla beraber, bu bölgedeki yağları atmak için yeterli değildir. Arzu ettiğiniz bölgelerdeki fazla kiloları atmanın ve onlardan kurtulmanın bir yolu var elbette.İstediğiniz bölgelerdeki fazla kilolardan kurtulmanın kaçınılmaz yolu ;Dayanıklılığı ve direnci artıran iyi bir program uygulamak ve kişiye özel  kalorisi, uzman kişilerce hesaplanmış bir diyet uygulamaktır.Yaşamsal faaliyetlerinize ve aktif olma durumunuza göre  yeteri kadar kalori alarak ve daha fazla fiziksel faaliyette bulunarak , vücudunuzun her bölgesindeki fazla kiloları atabilirsiniz. Böylelikle kendinizi daha genç hissedebilir ve daha genç gösterebilirsiniz.

Yorum yapılmamış

No comments yet.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Leave a comment